Recap |  Photo Gallery 

Licensed to U.S. Naval Academy     HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/29/2014 07:40 PM
                           HOPKINS 2014 - 1/29/2014                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johns Hopkins University-MD  'A'                  1:48.62    1:45.41   11  
     1) Kitayama, Taylor A 20           2) Shimizu, Pilar C 17            
     3) Holden, Kylie W 20              4) Bogdanovski, Anastasia K 20    
       26.50    56.39  1:22.07  1:45.41                                    
  2 U.S. Naval Academy-MD  'A'                        1:42.53    1:47.49    4  
     1) Brooks, Anna C 18               2) Gillcrist, Hanna T 18          
     3) Vaughn, Rheanna L 21            4) Morrell, Olivia J 18           
       27.21    57.28  1:29.39  1:47.49                                    
  3 Johns Hopkins University-MD  'C'                       NT    1:49.20    2  
     1) Yau, Melinda L 20               2) Fox, Samantha H 20             
     3) Chan, Shirley 18                4) Rinsma, Sarah B 21             
       27.62    58.65  1:25.24  1:49.20                                    
  4 U.S. Naval Academy-MD  'C'                             NT    1:50.06  
     1) Rist, Konnor E 19               2) Randolph, Colleen E 21         
     3) Meyer, Charlotte R 18           4) Bilunas, Brianna L 20          
       28.00    59.26  1:25.98  1:50.06                                    
  5 U.S. Naval Academy-MD  'B'                             NT   x1:50.13  
     1) Baguley, Lauren T 21            2) Bradford, Ellen M 19           
     3) Dudley, Rachael K 19            4) Thompson, Maddie A 20          
       27.58    59.10  1:25.86  1:50.13                                    
  6 Johns Hopkins University-MD  'B'                       NT   x1:50.16  
     1) McGrath, Sean 19                2) Storm, Maggie K 20             
     3) Brown, Abby M 19                4) Ternes, Kylie C 21             
       29.16  1:00.30  1:26.45  1:50.16                                    
  7 U.S. Naval Academy-MD  'D'                             NT   x1:52.57  
     1) Thach, Amanda K 20              2) Doan, Kristine H 19            
     3) Cortesio, Catherine M 21        4) Skaggs, Nicole L 19            
       29.36  1:00.88  1:27.99  1:52.57                                    
  8 Johns Hopkins University-MD  'D'                       NT   x1:55.41  
     1) Benn, Hannah W 20               2) Kaiser, Kristen N 18           
     3) Westley, Sarah D 18             4) Liwacz, Jillian M 20           
       29.00  1:03.21  1:30.42  1:55.41                                    
 -- U.S. Naval Academy-MD  'E'                             NT   X1:52.43  
     1) Macfarlane, Zoe C 19            2) Hetzer, Nicole M 18            
     3) Boughton, Melissa D 20          4) Rutkoske, Paige 17             
       29.26  1:00.16  1:34.97  1:52.43                                    
 -- Johns Hopkins University-MD  'E'                       NT   X1:57.55  
     1) Waitkavicz, Ariana 18           2) Rownd, Katie R 21              
     3) Gawlik, Keri N 18               4) Lubin, Emily 18                
       29.23  1:03.34  1:31.83  1:57.55                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 U.S. Naval Academy-MD  'A'                             NT    1:30.89   11  
     1) Walsh, Brendan T 21             2) Murphy, Sean C 20              
     3) DeBaugh, Jonathan G 19          4) Bowden, Daniel B 21            
       23.57    48.31  1:10.38  1:30.89                                    
  2 U.S. Naval Academy-MD  'B'                             NT    1:33.05    4  
     1) Lane, Joseph N 19               2) Hoffer, Luke M 21              
     3) McCullagh, Hayes P 18           4) Davison, Hugh M 21             
       24.15    49.83  1:12.69  1:33.05                                    
  3 Johns Hopkins University-MD  'A'                  1:35.30    1:33.50    2  
     1) Davis, Dylan B 20               2) Acquaviva, Joseph A 21         
     3) Kogut, Greg 20                  4) Lordi, Anthony P 21            
       24.29    50.08  1:13.06  1:33.50                                    
  4 U.S. Naval Academy-MD  'C'                             NT   x1:35.02  
     1) Golankiewicz, Andrew J 21       2) Brutkiewicz, Marlin S 18       
     3) Bailey, Ryan P 19               4) Weber, Riley P 19              
       24.94    51.22  1:14.45  1:35.02                                    
  5 U.S. Naval Academy-MD  'D'                             NT   x1:35.81  
     1) Rusiewski, Dj A 18              2) Grove, Ben T 21                
     3) Bundas, Michael J 17            4) Sweeney, Brian F 21            
       24.53    51.06  1:14.40  1:35.81                                    
  6 Johns Hopkins University-MD  'B'                       NT    1:36.29  
     1) Holder, Evan E 18               2) Tang, Justin K 19              
     3) Woodford, David M 21            4) Bauchwitz, Jeremy 18           
       24.61    52.09  1:15.39  1:36.29                                    
  7 Johns Hopkins University-MD  'C'                       NT   x1:39.31  
     1) Sterrett, Scott C 18            2) Hughes, Josh W 19              
     3) Verdeyen, Kyle J 18             4) Bridges, Austin J 18           
       25.36    52.97  1:17.24  1:39.31                                    
  8 Johns Hopkins University-MD  'D'                       NT   x1:42.55  
     1) Johnson, Connor M 19            2) Pon, Bryan E 18                
     3) Hudhud, Muhammad K 18           4) Boyer, Mitchell 18             
       26.61    54.47  1:19.41  1:42.55                                    
 -- U.S. Naval Academy-MD  'E'                             NT   X1:36.42  
     1) King, Ethan M 18                2) De Jong, Morgan 18             
     3) Mays, Bryson E 19               4) Guthmann, Joseph H 22          
       24.95    51.45  1:15.14  1:36.42                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Sara M             18 U.S. Navy-MD        10:09.80   10:32.64    9  
       28.04    58.51  1:29.46  2:01.03  2:32.45  3:04.05  3:35.55  4:07.06
     4:38.72  5:10.63  5:42.52  6:14.33  6:46.53  7:19.08  7:51.31  8:23.36
     8:55.80  9:28.58 10:00.90 10:32.64                                    
  2 Brennan, Sam N            20 U.S. Navy-MD        10:16.18   10:39.02    4  
       29.02  1:00.02  1:31.50  2:03.21  2:34.72  3:06.42  3:38.24  4:10.15
     4:42.33  5:14.42  5:46.75  6:19.49  6:52.07  7:24.67  7:57.36  8:29.81
     9:02.48  9:35.15 10:07.58 10:39.02                                    
  3 Nassif, Morgan E          19 U.S. Navy-MD        10:48.11   10:42.80    3  
       28.93  1:00.09  1:31.85  2:03.64  2:35.90  3:08.32  3:40.69  4:12.92
     4:45.42  5:17.92  5:50.52  6:23.06  6:55.65  7:28.15  8:00.78  8:33.24
     9:05.56  9:38.05 10:10.56 10:42.80                                    
  4 Bliss, Madeline J         18 U.S. Navy-MD        10:18.65  x10:55.44  
       29.38  1:01.16  1:34.05  2:07.17  2:40.30  3:13.59  3:47.20  4:20.88
     4:54.12  5:27.47  6:00.80  6:34.11  7:07.36  7:40.46  8:13.44  8:46.24
     9:19.23  9:52.00 10:24.51 10:55.44                                    
  5 Arose, Helena M           18 Hopkins-MD          11:06.90   10:57.81    2  
       29.37  1:01.72  1:34.91  2:08.28  2:41.81  3:15.60  3:49.11  4:22.64
     4:56.27  5:29.62  6:02.60  6:35.29  7:08.20  7:40.90  8:13.52  8:46.21
     9:19.03  9:52.05 10:25.25 10:57.81                                    
  6 Kriz, Lindsay M           18 Hopkins-MD          11:00.30   11:00.94    1  
       28.74  1:00.20  1:32.55  2:05.07  2:38.00  3:10.99  3:43.99  4:17.39
     4:50.84  5:24.53  5:58.08  6:31.87  7:05.48  7:39.30  8:12.74  8:46.20
     9:19.95  9:53.59 10:27.54 11:00.94                                    
 -- Davis, Amy G              18 U.S. Navy-MD        10:49.25  X10:50.78  
       29.09  1:00.47  1:32.08  2:04.11  2:36.45  3:08.81  3:41.50  4:14.31
     4:46.98  5:19.95  5:52.92  6:25.80  6:58.82  7:31.75  8:04.98  8:38.25
     9:11.65  9:45.15 10:18.59 10:50.78                                    
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenhalgh, Andrew J      17 Hopkins-MD           9:26.84    9:23.58    9  
       25.96    54.02  1:22.40  1:50.68  2:19.20  2:47.68  3:16.20  3:45.15
     4:14.18  4:42.81  5:11.14  5:39.26  6:07.44  6:35.65  7:03.95  7:32.11
     8:00.27  8:28.53  8:56.60  9:23.58                                    
  2 Mita, Riley N             20 U.S. Navy-MD              NT    9:42.08    4  
       26.47    54.69  1:23.47  1:52.02  2:20.78  2:49.76  3:18.73  3:47.96
     4:17.25  4:46.59  5:15.49  5:44.54  6:13.90  6:43.41  7:13.58  7:43.57
     8:13.39  8:42.99  9:13.06  9:42.08                                    
  3 Ciocco, Sam D             19 U.S. Navy-MD              NT    9:43.36    3  
       26.81    55.77  1:24.73  1:53.66  2:22.53  2:51.70  3:21.21  3:50.53
     4:19.71  4:49.22  5:18.34  5:47.55  6:17.44  6:46.93  7:16.41  7:45.89
     8:15.63  8:45.05  9:14.68  9:43.36                                    
  4 Gravley, Billy T          19 Hopkins-MD          10:08.35    9:47.01    2  
       26.54    55.28  1:24.28  1:53.13  2:22.53  2:51.69  3:21.24  3:50.89
     4:20.38  4:50.06  5:19.66  5:49.48  6:19.35  6:49.32  7:18.93  7:48.87
     8:18.63  8:48.73  9:18.24  9:47.01                                    
  5 Stoddard, Kevin M         20 U.S. Navy-MD              NT    9:57.47    1  
       26.41    55.09  1:24.02  1:53.42  2:22.95  2:52.42  3:22.02  3:51.56
     4:21.04  4:50.99  5:20.95  5:51.36  6:21.94  6:52.82  7:24.01  7:55.06
     8:25.84  8:56.88  9:27.32  9:57.47                                    
  6 Stinson, Nathan R         19 U.S. Navy-MD              NT  x10:00.36  
       26.38    54.95  1:23.97  1:53.86  2:23.72  2:53.56  3:23.65  3:54.45
     4:25.52  4:56.65  5:27.41  5:58.16  6:29.11  6:59.43  7:30.06  8:00.19
     8:30.19  9:01.15  9:30.96 10:00.36                                    
 -- Condon, Shane P           18 U.S. Navy-MD              NT   X9:48.26  
       26.07    54.82  1:24.21  1:53.81  2:23.54  2:53.75  3:23.53  3:52.95
     4:22.80  4:52.69  5:23.01  5:52.92  6:21.97  6:51.40  7:20.88  7:50.46
     8:20.08  8:49.53  9:19.28  9:48.26                                    
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bogdanovski, Anastasia K  20 Hopkins-MD           1:54.74    1:53.13    9  
       26.25    55.04  1:24.02  1:53.13                                    
  2 Marcus, Ellen F           19 Hopkins-MD           1:56.91    1:55.31    4  
       27.02    56.53  1:25.66  1:55.31                                    
  3 Ford, Jessi L             18 U.S. Navy-MD         1:51.84    1:55.87    3  
       26.52    55.46  1:25.32  1:55.87                                    
  4 Thompson, Maddie A        20 U.S. Navy-MD         1:49.18    1:56.61    2  
       26.62    55.78  1:26.09  1:56.61                                    
  5 Lubin, Emily              18 Hopkins-MD           1:58.93    1:57.42    1  
       27.27    56.71  1:26.80  1:57.42                                    
  6 Reutzel, Megan L          19 U.S. Navy-MD         1:53.65    1:57.68  
       27.37    57.33  1:28.07  1:57.68                                    
  7 Fox, Samantha H           20 Hopkins-MD                NT   x1:58.65  
       27.78    57.34  1:27.83  1:58.65                                    
  8 Dilldine, Alyssa N        18 U.S. Navy-MD         1:50.63   x2:00.24  
       27.71    57.92  1:28.80  2:00.24                                    
 -- Kaiser, Kristen N         18 Hopkins-MD           2:01.50   X2:03.51  
       28.20    59.32  1:31.41  2:03.51                                    
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duvall, Thomas J          20 U.S. Navy-MD              NT    1:39.79    9  
       23.39    48.74  1:14.26  1:39.79                                    
  2 Lordi, Anthony P          21 Hopkins-MD           1:42.02    1:40.43    4  
       23.61    49.53  1:15.03  1:40.43                                    
  3 Nickell, Alex J           19 U.S. Navy-MD              NT    1:41.33    3  
       23.90    49.88  1:15.82  1:41.33                                    
  4 Kimball, Will B           20 Hopkins-MD           1:42.26    1:41.94    2  
       23.88    50.05  1:15.99  1:41.94                                    
  5 Bomberger, Dain A         20 U.S. Navy-MD              NT    1:44.41    1  
       24.31    51.25  1:17.97  1:44.41                                    
  6 Flynn, Patrick J          18 Hopkins-MD           1:48.11    1:45.71  
       24.79    51.45  1:18.56  1:45.71                                    
  7 Greenhalgh, Andrew J      17 Hopkins-MD           1:46.12   x1:45.84  
       25.08    51.98  1:19.12  1:45.84                                    
 -- Tang, Justin K            19 Hopkins-MD                NT   X1:48.45  
       24.90    51.82  1:19.99  1:48.45                                    
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitayama, Taylor A        20 Hopkins-MD             56.66      56.55    9  
       27.66    56.55                                                      
  2 Brooks, Anna C            18 U.S. Navy-MD           54.63      56.79    4  
       27.89    56.79                                                      
  3 Baguley, Lauren T         21 U.S. Navy-MD           54.85      58.30    3  
       28.17    58.30                                                      
  4 Meyer, Charlotte R        18 U.S. Navy-MD           58.12      59.11    2  
       28.65    59.11                                                      
  5 Yau, Melinda L            20 Hopkins-MD           1:00.32    1:00.00    1  
       29.26  1:00.00                                                      
  6 Rist, Konnor E            19 U.S. Navy-MD           27.80   x1:00.12  
       29.20  1:00.12                                                      
  7 McGrath, Sean             19 Hopkins-MD           1:00.46    1:00.27  
       28.89  1:00.27                                                      
  8 Benn, Hannah W            20 Hopkins-MD           1:01.18   x1:01.41  
       29.70  1:01.41                                                      
 -- Macfarlane, Zoe C         19 U.S. Navy-MD           58.40   X1:01.07  
       30.14  1:01.07                                                      
 -- Waitkavicz, Ariana        18 Hopkins-MD           1:03.43   X1:02.57  
       30.43  1:02.57                                                      
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Brendan T          21 U.S. Navy-MD              NT      51.14    9  
       24.80    51.14                                                      
  2 Holder, Evan E            18 Hopkins-MD             52.82      52.07    4  
       25.52    52.07                                                      
  3 Davis, Dylan B            20 Hopkins-MD             51.80      52.48    3  
       25.52    52.48                                                      
  4 King, Ethan M             18 U.S. Navy-MD              NT      52.84    2  
       25.72    52.84                                                      
  5 Campbell, Conor P         21 U.S. Navy-MD              NT      52.95    1  
       25.93    52.95                                                      
  6 Golankiewicz, Andrew J    21 U.S. Navy-MD              NT     x53.15  
       25.95    53.15                                                      
  7 Woodford, David M         21 Hopkins-MD             54.18      53.92  
       25.97    53.92                                                      
  8 Gravley, Billy T          19 Hopkins-MD                NT     x56.58  
       27.67    56.58                                                      
 -- Rusiewski, Dj A           18 U.S. Navy-MD              NT     X53.29  
       25.82    53.29                                                      
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillcrist, Hanna T        18 U.S. Navy-MD              NT    1:06.01    9  
       31.23  1:06.01                                                      
  2 Shimizu, Pilar C          17 Hopkins-MD           1:08.61    1:06.83    4  
       31.03  1:06.83                                                      
  3 Bradford, Ellen M         19 U.S. Navy-MD         1:02.61    1:06.98    3  
       31.77  1:06.98                                                      
  4 Randolph, Colleen E       21 U.S. Navy-MD         1:04.31    1:07.19    2  
       31.92  1:07.19                                                      
  5 Doan, Kristine H          19 U.S. Navy-MD         1:05.38   x1:08.31  
       31.95  1:08.31                                                      
  6 Storm, Maggie K           20 Hopkins-MD                NT    1:09.46    1  
       32.78  1:09.46                                                      
  7 Holden, Kylie W           20 Hopkins-MD           1:10.60    1:11.68  
       34.15  1:11.68                                                      
  8 Westley, Sarah D          18 Hopkins-MD                NT   x1:12.55  
       34.22  1:12.55                                                      
 -- Abbott, Jenn L            21 U.S. Navy-MD         1:09.77   X1:10.91  
       33.52  1:10.91                                                      
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brutkiewicz, Marlin S     18 U.S. Navy-MD              NT      56.79    9  
       26.82    56.79                                                      
  2 Acquaviva, Joseph A       21 Hopkins-MD             58.41      58.19    4  
       27.09    58.19                                                      
  3 De Jong, Morgan           18 U.S. Navy-MD              NT      58.35    3  
       27.51    58.35                                                      
  4 Grove, Ben T              21 U.S. Navy-MD              NT      58.81    2  
       27.24    58.81                                                      
  5 Pon, Bryan E              18 Hopkins-MD           1:00.66      59.65    1  
       28.12    59.65                                                      
  6 Sterrett, Scott C         18 Hopkins-MD             59.67    1:00.18  
       28.51  1:00.18                                                      
  7 Bowden, Daniel B          21 U.S. Navy-MD              NT   x1:02.33  
       28.51  1:02.33                                                      
  8 Bridges, Austin J         18 Hopkins-MD           1:04.69   x1:02.81  
       29.38  1:02.81                                                      
 -- Johnson, Connor M         19 Hopkins-MD                NT   X1:04.10  
       29.85  1:04.10                                                      
 -- Peribonio, Mike T         22 U.S. Navy-MD              NT   X1:04.30  
       30.31  1:04.30                                                      
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vaughn, Rheanna L         21 U.S. Navy-MD         1:58.43    2:04.22    9  
       27.70    59.58  1:31.01  2:04.22                                    
  2 Dudley, Rachael K         19 U.S. Navy-MD         2:00.89    2:05.56    4  
       28.80  1:01.03  1:33.62  2:05.56                                    
  3 Chan, Shirley             18 Hopkins-MD           2:06.88    2:06.72    3  
       28.53  1:00.34  1:33.09  2:06.72                                    
  4 Brown, Abby M             19 Hopkins-MD           2:09.92    2:07.77    2  
       29.20  1:02.52  1:35.76  2:07.77                                    
  5 Margroum, Kenzie A        17 U.S. Navy-MD              NT    2:10.92    1  
       28.39  1:01.57  1:35.85  2:10.92                                    
  6 Gawlik, Keri N            18 Hopkins-MD           2:14.90    2:15.66  
       30.15  1:04.16  1:39.33  2:15.66                                    
  7 Cortesio, Catherine M     21 U.S. Navy-MD         2:08.38   x2:18.94  
       29.85  1:05.25  1:41.87  2:18.94                                    
  8 Guerrero-Martin, Selena   19 Hopkins-MD                NT   x2:19.30  
       31.05  1:06.45  1:43.44  2:19.30                                    
 -- Rownd, Katie R            21 Hopkins-MD                NT   X2:21.35  
       31.44  1:06.95  1:43.81  2:21.35                                    
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Noah W            19 U.S. Navy-MD              NT    1:53.20    9  
       25.09    53.47  1:23.10  1:53.20                                    
  2 McCullagh, Hayes P        18 U.S. Navy-MD              NT    1:54.95    4  
       24.88    53.87  1:23.78  1:54.95                                    
  3 Kogut, Greg               20 Hopkins-MD           1:55.27    1:57.51    3  
       25.28    54.76  1:25.78  1:57.51                                    
  4 Hudhud, Muhammad K        18 Hopkins-MD           1:55.30    1:58.52    2  
       26.78    56.60  1:27.20  1:58.52                                    
  5 Mays, Bryson E            19 U.S. Navy-MD              NT    2:00.03    1  
       25.59    55.85  1:27.41  2:00.03                                    
  6 Bailey, Ryan P            19 U.S. Navy-MD              NT   x2:01.05  
       25.98    56.55  1:29.04  2:01.05                                    
  7 McGoldrick, Mickey E      19 Hopkins-MD           2:06.56    2:03.43  
       28.58  1:00.10  1:31.65  2:03.43                                    
  8 Hughes, Josh W            19 Hopkins-MD                NT   x2:06.21  
       28.31  1:00.46  1:33.24  2:06.21                                    
 -- Verdeyen, Kyle J          18 Hopkins-MD           2:00.62   X1:59.70  
       26.80    57.07  1:28.37  1:59.70                                    
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ternes, Kylie C           21 Hopkins-MD             24.60      24.40    9  
  2 Skaggs, Nicole L          19 U.S. Navy-MD           24.37      24.44    3.5
  2 Thompson, Maddie A        20 U.S. Navy-MD           24.04      24.44    3.5
  4 Bilunas, Brianna L        20 U.S. Navy-MD           23.39      24.47    2  
  5 Rinsma, Sarah B           21 Hopkins-MD             24.70      24.49    1  
  6 Morrell, Olivia J         18 U.S. Navy-MD           23.03     x24.78  
  7 Auzenburgs, Megan I       19 Hopkins-MD             25.17      25.05  
  8 Liwacz, Jillian M         20 Hopkins-MD             25.32     x25.14  
 -- Rutkoske, Paige           17 U.S. Navy-MD           24.02     X25.18  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lordi, Anthony P          21 Hopkins-MD             20.92      20.86    9  
  2 Weber, Riley P            19 U.S. Navy-MD              NT      21.13    4  
  3 Davison, Hugh M           21 U.S. Navy-MD              NT      21.16    3  
  4 Bauchwitz, Jeremy         18 Hopkins-MD             22.05      21.71    2  
  5 Lane, Joseph N            19 U.S. Navy-MD              NT      21.80    1  
  6 Guthmann, Joseph H        22 U.S. Navy-MD              NT     x21.90  
  7 Katrikh, Aaron Z          20 Hopkins-MD             22.32      22.28  
  8 Boyer, Mitchell           18 Hopkins-MD             23.21     x23.12  
 -- Bundas, Michael J         17 U.S. Navy-MD              NT     X21.53  
 -- Murphy, Sean C            20 U.S. Navy-MD              NT     X22.04  
 -- Golankiewicz, Andrew J    21 U.S. Navy-MD              NT     X22.12  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bogdanovski, Anastasia K  20 Hopkins-MD             51.80      51.44    9  
       24.67    51.44                                                      
  2 Morrell, Olivia J         18 U.S. Navy-MD           50.22      53.29    4  
       26.18    53.29                                                      
  3 Ternes, Kylie C           21 Hopkins-MD             54.12      53.31    3  
       25.40    53.31                                                      
  4 Rinsma, Sarah B           21 Hopkins-MD             54.66      53.49    2  
       25.66    53.49                                                      
  5 Ford, Jessi L             18 U.S. Navy-MD           50.67      53.61    1  
       26.13    53.61                                                      
  6 Margroum, Kenzie A        17 U.S. Navy-MD           52.68      53.84  
       25.80    53.84                                                      
  7 Yau, Melinda L            20 Hopkins-MD                NT     x54.21  
       26.34    54.21                                                      
  8 Gillcrist, Hanna T        18 U.S. Navy-MD           53.99     x54.28  
       26.23    54.28                                                      
 -- Skaggs, Nicole L          19 U.S. Navy-MD           53.14     X54.04  
       25.70    54.04                                                      
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duvall, Thomas J          20 U.S. Navy-MD              NT      46.39    9  
       22.50    46.39                                                      
  2 Bomberger, Dain A         20 U.S. Navy-MD              NT      46.72    4  
       22.11    46.72                                                      
  3 Kimball, Will B           20 Hopkins-MD             46.65      46.89    3  
       22.54    46.89                                                      
  4 Bauchwitz, Jeremy         18 Hopkins-MD             48.05      47.84    2  
       23.33    47.84                                                      
  5 Bowden, Daniel B          21 U.S. Navy-MD              NT      48.12    1  
       22.70    48.12                                                      
  6 Katrikh, Aaron Z          20 Hopkins-MD             48.26      48.76  
       23.24    48.76                                                      
  7 Boyer, Mitchell           18 Hopkins-MD                NT     x51.36  
       24.09    51.36                                                      
 -- Sweeney, Brian F          21 U.S. Navy-MD              NT     X48.39  
       23.00    48.39                                                      
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitayama, Taylor A        20 Hopkins-MD           2:03.97    2:03.27    9  
       28.63    59.30  1:31.09  2:03.27                                    
  2 Baguley, Lauren T         21 U.S. Navy-MD         1:59.51    2:06.75    4  
       29.85  1:02.13  1:34.94  2:06.75                                    
  3 Meyer, Charlotte R        18 U.S. Navy-MD         1:58.08    2:07.96    3  
       30.25  1:02.27  1:35.33  2:07.96                                    
  4 Rist, Konnor E            19 U.S. Navy-MD         2:02.84    2:08.88    2  
       30.51  1:03.92  1:36.76  2:08.88                                    
  5 McGrath, Sean             19 Hopkins-MD           2:07.78    2:09.21    1  
       30.71  1:03.05  1:36.09  2:09.21                                    
  6 Macfarlane, Zoe C         19 U.S. Navy-MD         2:03.17   x2:09.42  
       30.40  1:02.70  1:36.01  2:09.42                                    
  7 Fox, Samantha H           20 Hopkins-MD           2:09.41    2:10.82  
       30.59  1:03.25  1:36.99  2:10.82                                    
  8 Waitkavicz, Ariana        18 Hopkins-MD           2:15.74   x2:13.31  
       31.62  1:05.60  1:39.37  2:13.31                                    
 -- Thach, Amanda K           20 U.S. Navy-MD         2:07.98   X2:11.28  
       31.15  1:03.57  1:37.46  2:11.28                                    
 -- Benn, Hannah W            20 Hopkins-MD           2:13.38   X2:14.87  
       31.26  1:04.80  1:39.50  2:14.87                                    
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nickell, Alex J           19 U.S. Navy-MD              NT    1:53.29    9  
       26.87    55.54  1:24.55  1:53.29                                    
  2 Davis, Dylan B            20 Hopkins-MD           1:54.44    1:55.34    4  
       26.86    55.84  1:25.71  1:55.34                                    
  3 King, Ethan M             18 U.S. Navy-MD              NT    1:55.53    3  
       26.73    55.75  1:25.77  1:55.53                                    
  4 Mita, Riley N             20 U.S. Navy-MD              NT    1:55.56    2  
       27.02    56.05  1:26.17  1:55.56                                    
  5 Condon, Shane P           18 U.S. Navy-MD              NT   x1:55.88  
       27.78    57.35  1:26.95  1:55.88                                    
  6 Flynn, Patrick J          18 Hopkins-MD           1:56.02    1:56.12    1  
       27.78    56.89  1:26.93  1:56.12                                    
  7 Cunningham, Ryan A        20 Hopkins-MD           1:59.97    1:56.70  
       26.99    55.80  1:26.22  1:56.70                                    
  8 Gravley, Billy T          19 Hopkins-MD                NT   x2:00.11  
       28.89    59.17  1:29.76  2:00.11                                    
 -- Walsh, Brendan T          21 U.S. Navy-MD              NT   X1:56.29  
       27.19    57.81  1:28.17  1:56.29                                    
 -- Rusiewski, Dj A           18 U.S. Navy-MD              NT   X1:59.86  
       27.31    56.74  1:28.10  1:59.86                                    
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradford, Ellen M         19 U.S. Navy-MD         2:14.43    2:22.59    9  
       32.64  1:08.31  1:45.12  2:22.59                                    
  2 Randolph, Colleen E       21 U.S. Navy-MD         2:24.07    2:27.60    4  
       33.98  1:11.87  1:49.90  2:27.60                                    
  3 Doan, Kristine H          19 U.S. Navy-MD         2:19.69    2:28.51    3  
       33.10  1:10.67  1:49.53  2:28.51                                    
  4 Hetzer, Nicole M          18 U.S. Navy-MD         2:23.18   x2:29.12  
       33.27  1:11.45  1:50.83  2:29.12                                    
  5 Storm, Maggie K           20 Hopkins-MD                NT    2:29.66    2  
       34.04  1:12.21  1:51.37  2:29.66                                    
  6 Shimizu, Pilar C          17 Hopkins-MD           2:39.06    2:34.27    1  
       34.27  1:13.41  1:54.39  2:34.27                                    
  7 Arose, Helena M           18 Hopkins-MD           2:33.62    2:36.39  
       35.83  1:15.57  1:55.96  2:36.39                                    
  8 Rownd, Katie R            21 Hopkins-MD           2:38.32   x2:38.53  
       35.94  1:15.99  1:56.97  2:38.53                                    
 -- Howard, Megan C           18 U.S. Navy-MD         2:24.43   X2:32.53  
       34.83  1:13.99  1:53.16  2:32.53                                    
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brutkiewicz, Marlin S     18 U.S. Navy-MD              NT    2:04.93    9  
       27.63    59.78  1:32.29  2:04.93                                    
  2 De Jong, Morgan           18 U.S. Navy-MD              NT    2:09.04    4  
       29.86  1:03.21  1:36.43  2:09.04                                    
  3 Collins, Eric T           18 U.S. Navy-MD              NT    2:09.30    3  
       29.53  1:02.38  1:35.95  2:09.30                                    
  4 Sterrett, Scott C         18 Hopkins-MD           2:10.37    2:09.51    2  
       29.55  1:02.46  1:35.78  2:09.51                                    
  5 Acquaviva, Joseph A       21 Hopkins-MD           2:10.47    2:09.85    1  
       27.79  1:01.02  1:35.20  2:09.85                                    
  6 Pon, Bryan E              18 Hopkins-MD           2:15.31    2:14.28  
       31.11  1:04.39  1:38.39  2:14.28                                    
  7 Hughes, Josh W            19 Hopkins-MD                NT   x2:16.28  
       30.60  1:05.61  1:40.98  2:16.28                                    
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dudley, Rachael K         19 U.S. Navy-MD         4:54.55    5:08.29    9  
       28.30    59.04  1:30.65  2:02.24  2:33.98  3:05.08  3:35.44  4:06.51
     4:37.33  5:08.29                                                      
  2 Marcus, Ellen F           19 Hopkins-MD           5:17.31    5:10.56    4  
       28.51    59.28  1:30.74  2:02.43  2:34.01  3:05.60  3:37.18  4:08.57
     4:39.92  5:10.56                                                      
  3 Brennan, Sam N            20 U.S. Navy-MD         5:08.38    5:12.90    3  
       28.65    59.72  1:31.28  2:02.68  2:34.20  3:05.88  3:37.49  4:09.32
     4:41.47  5:12.90                                                      
  4 Nassif, Morgan E          19 U.S. Navy-MD         4:57.52    5:13.02    2  
       28.45    59.11  1:30.38  2:01.83  2:33.43  3:05.29  3:37.27  4:09.49
     4:41.58  5:13.02                                                      
  5 Reutzel, Megan L          19 U.S. Navy-MD         5:15.24   x5:17.82  
       28.57  1:00.28  1:32.77  2:05.46  2:37.59  3:09.58  3:41.57  4:13.85
     4:46.19  5:17.82                                                      
  6 Kriz, Lindsay M           18 Hopkins-MD           5:21.37    5:19.38    1  
       28.74  1:00.38  1:32.58  2:04.57  2:36.80  3:09.28  3:42.37  4:15.59
     4:47.84  5:19.38                                                      
  7 Lubin, Emily              18 Hopkins-MD           5:21.23    5:20.28  
       28.41    59.56  1:31.38  2:03.75  2:36.51  3:08.96  3:41.82  4:15.02
     4:47.82  5:20.28                                                      
  8 Kaiser, Kristen N         18 Hopkins-MD           5:22.13   x5:21.35  
       28.95  1:00.37  1:32.12  2:04.10  2:36.91  3:09.77  3:42.89  4:16.26
     4:48.88  5:21.35                                                      
 -- Nowak, Haley A            21 U.S. Navy-MD         5:09.10   X5:18.73  
       28.07    58.99  1:30.58  2:02.75  2:35.26  3:07.65  3:40.58  4:13.27
     4:46.47  5:18.73                                                      
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greenhalgh, Andrew J      17 Hopkins-MD           4:36.31    4:36.35    9  
       25.73    53.31  1:21.66  1:49.95  2:17.99  2:45.70  3:13.64  3:41.71
     4:09.33  4:36.35                                                      
  2 DeBaugh, Jonathan G       19 U.S. Navy-MD              NT    4:40.58    4  
       25.31    53.47  1:21.89  1:50.49  2:18.98  2:47.49  3:15.88  3:44.59
     4:12.74  4:40.58                                                      
  3 Stoddard, Kevin M         20 U.S. Navy-MD              NT    4:46.46    3  
       25.25    52.97  1:21.70  1:50.76  2:19.67  2:48.69  3:17.95  3:47.28
     4:17.17  4:46.46                                                      
  4 McGoldrick, Mickey E      19 Hopkins-MD           4:55.36    4:47.09    2  
       26.83    55.40  1:24.73  1:53.75  2:22.78  2:51.74  3:20.76  3:49.84
     4:18.88  4:47.09                                                      
  5 Hudhud, Muhammad K        18 Hopkins-MD           4:49.60    4:48.74    1  
       26.37    54.76  1:23.94  1:53.42  2:22.59  2:52.22  3:21.80  3:51.61
     4:20.70  4:48.74                                                      
  6 Martin, Noah W            19 U.S. Navy-MD              NT    4:49.41  
       25.80    54.38  1:23.44  1:53.06  2:22.20  2:51.22  3:20.75  3:50.29
     4:20.08  4:49.41                                                      
  7 Stinson, Nathan R         19 U.S. Navy-MD              NT   x4:50.51  
       26.22    55.44  1:24.70  1:54.65  2:24.79  2:55.10  3:24.84  3:53.58
     4:22.76  4:50.51                                                      
  8 Tang, Justin K            19 Hopkins-MD           5:03.82   x4:50.76  
       26.27    54.66  1:23.90  1:53.36  2:22.94  2:52.19  3:21.78  3:52.31
     4:22.67  4:50.76                                                      
 -- Ciocco, Sam D             19 U.S. Navy-MD              NT   X4:45.65  
       26.27    55.09  1:24.15  1:53.02  2:22.26  2:51.17  3:19.80  3:48.84
     4:17.44  4:45.65                                                      
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chan, Shirley             18 Hopkins-MD             58.13      57.43    9  
       27.17    57.43                                                      
  2 Vaughn, Rheanna L         21 U.S. Navy-MD           54.67      57.52    4  
       27.19    57.52                                                      
  3 Dudley, Rachael K         19 U.S. Navy-MD           56.36      57.67    3  
       27.16    57.67                                                      
  4 Brown, Abby M             19 Hopkins-MD             59.22      57.95    2  
       27.64    57.95                                                      
  5 Holden, Kylie W           20 Hopkins-MD           1:00.18      58.72    1  
       27.48    58.72                                                      
  6 Westley, Sarah D          18 Hopkins-MD                NT     x59.81  
       27.75    59.81                                                      
  7 Margroum, Kenzie A        17 U.S. Navy-MD           55.12    1:00.17  
       28.24  1:00.17                                                      
  8 Cortesio, Catherine M     21 U.S. Navy-MD           56.81   x1:02.06  
       28.44  1:02.06                                                      
 -- Boughton, Melissa D       20 U.S. Navy-MD           57.38   X1:00.41  
       28.78  1:00.41                                                      
 -- Gawlik, Keri N            18 Hopkins-MD                NT   X1:01.95  
       28.91  1:01.95                                                      
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kogut, Greg               20 Hopkins-MD             50.81      51.03    9  
       24.13    51.03                                                      
  2 Woodford, David M         21 Hopkins-MD             53.30      52.31    4  
       24.45    52.31                                                      
  3 Verdeyen, Kyle J          18 Hopkins-MD             55.53      55.01    3  
       25.53    55.01                                                      
  4 Bridges, Austin J         18 Hopkins-MD             54.85     x55.47  
       25.85    55.47                                                      
 -- Bailey, Ryan P            19 U.S. Navy-MD              NT     X51.47  
       23.99    51.47                                                      
 -- Mays, Bryson E            19 U.S. Navy-MD              NT     X53.45  
       24.65    53.45                                                      
 -- Grove, Ben T              21 U.S. Navy-MD              NT     X53.79  
       24.89    53.79                                                      
 -- Peribonio, Mike T         22 U.S. Navy-MD              NT     X53.90  
       25.41    53.90                                                      
 -- Campbell, Conor P         21 U.S. Navy-MD              NT     X56.14  
       26.41    56.14                                                      
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Charlotte R        18 U.S. Navy-MD         2:01.80    2:05.96    9  
       27.83    59.12  1:36.66  2:05.96                                    
  2 Brooks, Anna C            18 U.S. Navy-MD         2:03.95    2:07.60    4  
       28.84  1:01.15  1:38.99  2:07.60                                    
  3 Kitayama, Taylor A        20 Hopkins-MD                NT    2:10.04    3  
       27.37    59.56  1:39.95  2:10.04                                    
  4 Bradford, Ellen M         19 U.S. Navy-MD         2:04.31    2:11.24    2  
       29.52  1:03.27  1:40.41  2:11.24                                    
  5 Fox, Samantha H           20 Hopkins-MD           2:13.32    2:11.49    1  
       28.60  1:01.47  1:40.35  2:11.49                                    
  6 Holden, Kylie W           20 Hopkins-MD           2:12.17    2:11.77  
       27.72  1:01.21  1:40.73  2:11.77                                    
  7 Howard, Megan C           18 U.S. Navy-MD         2:09.72   x2:16.55  
       30.62  1:05.71  1:45.83  2:16.55                                    
  8 Gawlik, Keri N            18 Hopkins-MD           2:17.91   x2:16.97  
       29.15  1:05.22  1:46.10  2:16.97                                    
 -- Abbott, Jenn L            21 U.S. Navy-MD              NT   X2:16.12  
       29.53  1:05.20  1:44.01  2:16.12                                    
 -- Westley, Sarah D          18 Hopkins-MD           2:15.59   X2:17.97  
       28.29  1:03.91  1:45.50  2:17.97                                    
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holder, Evan E            18 Hopkins-MD           1:54.96    1:53.08    9  
       24.39    52.79  1:25.77  1:53.08                                    
  2 Hudhud, Muhammad K        18 Hopkins-MD           2:00.35    1:59.60    4  
       25.97    57.11  1:32.62  1:59.60                                    
  3 Cunningham, Ryan A        20 Hopkins-MD           1:58.99    2:00.42    3  
       26.19    56.38  1:32.35  2:00.42                                    
  4 Tang, Justin K            19 Hopkins-MD           1:59.53   x2:04.89  
       25.74    57.22  1:34.98  2:04.89                                    
 -- Hoffer, Luke M            21 U.S. Navy-MD              NT   X1:56.62  
       24.55    56.94  1:28.06  1:56.62                                    
 -- Hetzel, Thomas M          19 U.S. Navy-MD              NT   X1:56.78  
       24.84    52.82  1:27.74  1:56.78                                    
 -- McCullagh, Hayes P        18 U.S. Navy-MD              NT   X1:58.11  
       24.75    54.29  1:29.40  1:58.11                                    
 -- Collins, Eric T           18 U.S. Navy-MD              NT   X1:59.25  
       25.56    56.17  1:30.57  1:59.25                                    
 -- Sweeney, Brian F          21 U.S. Navy-MD              NT   X2:01.39  
       25.59    57.36  1:32.77  2:01.39                                    
 -- Hughes, Josh W            19 Hopkins-MD                NT   X2:02.56  
       27.53  1:00.50  1:35.79  2:02.56                                    
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johns Hopkins University-MD  'A'                  3:33.13    3:30.63   11  
     1) Rinsma, Sarah B 21              2) Ternes, Kylie C 21             
     3) Liwacz, Jillian M 20            4) Bogdanovski, Anastasia K 20    
       25.65    54.02  1:18.87  1:46.60  2:12.02  2:39.88  3:03.87  3:30.63
  2 Johns Hopkins University-MD  'B'                       NT    3:40.27    4  
     1) Marcus, Ellen F 19              2) McGrath, Sean 19               
     3) Lubin, Emily 18                 4) Yau, Melinda L 20              
       26.48    54.37  1:09.56  1:50.85  2:17.37  2:46.13  3:12.25  3:40.27
  3 Johns Hopkins University-MD  'C'                       NT   x3:47.11  
     1) Kaiser, Kristen N 18            2) Kriz, Lindsay M 18             
     3) Auzenburgs, Megan I 19          4) Shimizu, Pilar C 17            
       27.39    57.07  1:24.21  1:53.59  2:21.06  2:51.10  3:17.04  3:47.11
 -- U.S. Naval Academy-MD  'A'                        3:23.08   X3:32.00  
     1) Ford, Jessi L 18                2) Bilunas, Brianna L 20          
     3) Morrell, Olivia J 18            4) Thompson, Maddie A 20          
       26.08    54.05  1:18.61  1:45.96  2:11.49  2:39.09  3:04.31  3:32.00
 -- U.S. Naval Academy-MD  'B'                             NT   X3:35.86  
     1) Margroum, Kenzie A 17           2) Skaggs, Nicole L 19            
     3) Gillcrist, Hanna T 18           4) Rutkoske, Paige 17             
       25.93    53.93  1:19.19  1:47.67  2:13.04  2:41.00  3:06.55  3:35.86
 -- U.S. Naval Academy-MD  'C'                             NT   X3:43.23  
     1) Boughton, Melissa D 20          2) Cortesio, Catherine M 21       
     3) Dilldine, Alyssa N 18           4) Macfarlane, Zoe C 19           
       26.95    55.70  1:22.76  1:52.02  2:08.25  2:47.11  3:13.96  3:43.23
 -- U.S. Naval Academy-MD  'D'                             NT   X3:45.34  
     1) Hetzer, Nicole M 18             2) Abbott, Jenn L 21              
     3) Davis, Amy G 18                 4) Reutzel, Megan L 19            
       26.24    54.83  1:22.64  1:53.72  2:20.47  2:49.70  3:16.61  3:45.34
 -- U.S. Naval Academy-MD  'E'                             NT   X3:48.13  
     1) Thach, Amanda K 20              2) Bliss, Madeline J 18           
     3) Nowak, Haley A 21               4) Lopez, Sara M 18               
       27.11    56.40  1:12.02  1:55.05  2:22.04  2:51.66  3:18.30  3:48.13
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johns Hopkins University-MD  'A'                  3:07.26    3:06.58   11  
     1) Lordi, Anthony P 21             2) Kimball, Will B 20             
     3) Acquaviva, Joseph A 21          4) Holder, Evan E 18              
       22.05    45.93  1:07.98  1:32.40  1:54.24  2:18.86  2:41.15  3:06.58
  2 Johns Hopkins University-MD  'B'                       NT    3:12.60    4  
     1) Cunningham, Ryan A 20           2) Bauchwitz, Jeremy 18           
     3) Kogut, Greg 20                  4) Woodford, David M 21           
       23.79    49.81  1:12.07  1:36.68  1:59.17  2:24.97  2:47.52  3:12.60
  3 Johns Hopkins University-MD  'C'                       NT   x3:16.24  
     1) Sterrett, Scott C 18            2) Flynn, Patrick J 18            
     3) Boyer, Mitchell 18              4) Bridges, Austin J 18           
       24.66    50.04  1:12.91  1:37.41  2:01.19  2:27.96  2:50.81  3:16.24
 -- U.S. Naval Academy-MD  'C'                             NT   X3:08.41  
     1) Stinson, Nathan R 19            2) Nickell, Alex J 19             
     3) Weber, Riley P 19               4) Duvall, Thomas J 20            
       23.14    48.47  1:10.96  1:35.60  1:57.89  2:22.61  2:44.34  3:08.41
 -- U.S. Naval Academy-MD  'D'                             NT   X3:08.51  
     1) Bundas, Michael J 17            2) Guthmann, Joseph H 22          
     3) King, Ethan M 18                4) Lane, Joseph N 19              
       22.92    48.39  1:10.70  1:35.62  1:57.60  2:21.97  2:44.19  3:08.51
 -- U.S. Naval Academy-MD  'B'                             NT   X3:14.02  
     1) Walsh, Brendan T 21             2) Stoddard, Kevin M 20           
     3) Bowden, Daniel B 21             4) Mita, Riley N 20               
       23.02    49.66  1:12.31  1:38.28  2:00.47  2:25.55  2:49.05  3:14.02
 -- U.S. Naval Academy-MD  'A'                             NT   X3:15.35  
     1) Murphy, Sean C 20               2) Sweeney, Brian F 21            
     3) Hoffer, Luke M 21               4) Golankiewicz, Andrew J 21      
       23.40    49.12  1:04.74  1:36.68  2:00.29  2:26.07  2:49.43  3:15.35
 -- U.S. Naval Academy-MD  'E'                             NT   X3:17.92  
     1) Peribonio, Mike T 22            2) DeBaugh, Jonathan G 19         
     3) Martin, Noah W 19               4) Rusiewski, Dj A 18             
       24.07    49.19  1:12.49  1:37.73  2:01.45  2:28.11  2:51.55  3:17.92
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. U.S. Naval Academy                  137   2. Johns Hopkins University            123
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. U.S. Naval Academy                  135   2. Johns Hopkins University            119