Recap

Licensed to Point Loma Nazarene University
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/16/2013 08:44 PM
                     2013 PLNU Collegiate Open - 3/16/2013                     
                        Point Loma Nazarene University                         
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Van Wey, Jennifer            Point Loma               12.31   1 
  2 Osby, Krystle                Cal St. San              12.33   1 
  3 Williams, Sirena             Sheffield El             12.55   1 
  4 Williams, Brianny            Cal St. San              12.79   1 
  5 Holmen, Savanna              Cal St. San              12.79   1 
  6 McCright, Krista             Bethel (Minn             12.81   2 
  7 Fregeau, Courtney            Bethel (Minn             12.84   1 
  8 Quick, Ashley                Bethel (Minn             13.13   2 
  9 Manley, Jordan               Point Loma               13.40   2 
 10 Hicks, Crystal               Cal St. San              14.02   2 
 11 Johnson, Renee               Bethel (Minn             14.36   2 
 12 Cayabyab, Joanne             Cal St. San              14.43   1 
 13 Felt, Anna                   Bethel (Minn             14.52   2 
 14 Hanscom, Rita                Unattached               15.19   2 
 
Women 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Van Wey, Jennifer            Point Loma               25.20   1 
  2 Ham, Kassandra               Point Loma               25.50   1 
  3 Osby, Krystle                Cal St. San              25.97   1 
  4 Fregeau, Courtney            Bethel (Minn             26.33   1 
  5 McCright, Krista             Bethel (Minn             26.63   2 
  6 Quick, Ashley                Bethel (Minn             26.95   2 
  7 Petros, Emily                Cal St. San              27.34   1 
  8 Manley, Jordan               Point Loma               27.40   2 
  9 Hicks, Crystal               Cal St. San              28.97   2 
 10 Johnson, Renee               Bethel (Minn             29.31   3 
 11 Felt, Anna                   Bethel (Minn             29.52   3 
 12 Hanscom, Rita                Unattached               32.75   3 
 -- Kalk, Rachel                 Bethel (Minn                NT   2 
 -- Cayabyab, Joanne             Cal St. San                 NT   3 
 -- Holmen, Savanna              Cal St. San                 NT   1 
 -- Rosario, Amber               Cal St. San                 NT   1 
 -- Yorkovich, Jenna             Bethel (Minn                NT   3 
 
Women 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 West, Tiffany                Cal St. San              58.12  
  2 Loogman, Emily               Point Loma             1:00.61  
  3 Starr, Kelsey                Point Loma             1:00.78  
  4 Mercado, Jessica             Point Loma             1:00.87  
  5 Brink, Carly                 Cal St. San            1:00.99  
  6 White, Ayana                 Cal St. San            1:01.92  
  7 Bird, Cassandra              Point Loma             1:06.92  
  8 Levenson, Lauren             Point Loma             1:08.47  
 
Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Massenburg, Bailey           Point Loma             2:18.48  
  2 Wesley, Rebecca              Bethel (Minn           2:20.21  
  3 Tellez, Michelle             Bethel (Minn           2:32.24  
 -- Poplawski, Alisa             Point Loma                  NT  
 -- Matsukawa, Haili             Point Loma                  NT  
 
Women 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Matranga, Breelan            Point Loma             4:46.29  
  2 Gillberg, Mollie             Bethel (Minn           4:47.95  
  3 Rudi, Sally                  Point Loma             5:04.36  
  4 Poplawski, Alisa             Point Loma             5:11.15  
  5 Brandt, Caitlin              Point Loma             5:21.51  
  6 Bland, Madeline              Bethel (Minn           5:24.05  
  7 Beers, Jennifer              Point Loma             5:45.67  
  8 Lucas, Jessica               Point Loma             5:48.73  
  9 Henke, Hillary               Bethel (Minn           5:53.84  
 10 Koebele, Tia                 Bethel (Minn           5:56.38  
 -- Schmitt, Riki                Point Loma                  NT  
 -- Stevens, Hannah              Point Loma                  NT  
 -- Feddersen, Sarah             Point Loma                  NT  
 
Women 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Swendener, Briana            Point Loma            10:55.01  
  2 Matsen, Ashley               Point Loma            10:55.78  
  3 Bird, Alaina                 Point Loma            10:58.00  
  4 Walton, Melody               Bethel (Minn          11:23.20  
  5 Blanchard, Emma              Bethel (Minn          11:25.92  
  6 Anderson, Katie              Bethel (Minn          12:22.02  
 
Women 100 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Williams, Sirena             Sheffield El             14.05  
  2 Rosario, Amber               Cal St. San              14.23  
  3 Williams, Brianny            Cal St. San              14.44  
  4 Koehler, Karoline            Sheffield El             15.34  
  5 Avila, Alexia                Point Loma               16.23  
  6 Fasenmyer, Kieran            Point Loma               18.68  
  7 Yorkovich, Jenna             Bethel (Minn             21.25  
 -- Kalk, Rachel                 Bethel (Minn                NT  
 
Women 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Koehler, Karoline            Sheffield El           1:03.27  
  2 Nguyen, Denise               Cal St. San            1:06.86  
  3 Daly, Meredith               Cal St. San            1:09.78  
  4 Fasenmyer, Kieran            Point Loma             1:11.20  
  5 Avila, Alexia                Point Loma             1:11.27  
 
Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Walton, Melody               Bethel (Minn          12:37.00  
  2 Feddersen, Sarah             Point Loma            13:15.00  
 
Women 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Point Loma  'A'                                       49.05  
     1) Manley, Jordan                  2) Ham, Kassandra                 
     3) Loogman, Emily                  4) Van Wey, Jennifer              
  2 Bethel (Minn.)  'A'                                   49.55  
     1) McCright, Krista                2) Fregeau, Courtney              
     3) Quick, Ashley                   4) Kalk, Rachel                   
 -- Cal St. San Marcos  'A'                                  DQ  
     1) Williams, Brianny               2) Osby, Krystle                  
     3) West, Tiffany                   4) Rosario, Amber                 
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Point Loma  'A'                                     4:06.11  
     1) Mercado, Jessica                2) Van Wey, Jennifer              
     3) Loogman, Emily                  4) Ham, Kassandra                 
  2 Bethel (Minn.)  'A'                                 4:13.48  
     1) Wesley, Rebecca                 2) Gillberg, Mollie               
     3) Tellez, Michelle                4) Whealy, Blythe                 
  3 Point Loma  'B'                                     4:20.19  
     1) Fasenmyer, Kieran               2) Levenson, Lauren               
     3) Manley, Jordan                  4) Rudi, Sally                    
 -- Cal St. San Marcos  'A'                                  NT  
     1) Brink, Carly                    2) Nguyen, Denise                 
     3) Daly, Meredith                  4) White, Ayana                   
 -- Cal St. San Marcos  'B'                                  NT  
     1) Osby, Krystle                   2) Fekete, Michelle               
     3) Hicks, Crystal                  4) West, Tiffany                  
 
Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Daly, Marissa                Cal St. San            5-02.00      1.57m 
  2 Olmos, Melissa               Cal St. San           J5-02.00      1.57m 
  3 Honea, Lindsay               Point Loma             5-00.00      1.52m 
  4 Avila, Alexia                Point Loma             4-06.00      1.37m 
  5 Holmen, Savanna              Cal St. San           J4-06.00      1.37m 
  6 Fasenmyer, Kieran            Point Loma            J4-06.00      1.37m 
 
Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Morris, Mikaela              Point Loma               3.21m   10-06.25 
  2 Audia, Taylor                Point Loma               3.05m   10-00.00 
  3 Boomer, Chelsey              Cal St. San             J3.05m   10-00.00 
  3 Substad, Angela              Bethel (Minn            J3.05m   10-00.00 
  5 Rodgers, Carly               Point Loma              J3.05m   10-00.00 
  6 Bavin, Helen                 Point Loma               2.90m    9-06.25 
  6 Beaulieu, Stephanie          Point Loma               2.90m    9-06.25 
  8 Freund, Meghan               Cal St. San             J2.90m    9-06.25 
  9 O'Leary, KelliAnne           Bethel (Minn             2.75m    9-00.25 
 -- Jungels, Dominique           Bethel (Minn                NH            
 -- Gallegos, Suzannah           Unattached                  NH            
 -- Ayer, Calah                  Cal St. San                 NH            
 
Women Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Honea, Lindsay               Point Loma               5.41m   17-09.00 
  2 Fails, Yachi                 Cal St. San              5.15m   16-10.75 
  3 Soremekun, Chloe             Point Loma               4.99m   16-04.50 
  4 Holmen, Savanna              Cal St. San              4.70m   15-05.00 
  5 Fekete, Michelle             Cal St. San              4.67m   15-04.00 
  6 Avila, Alexia                Point Loma               4.41m   14-05.75 
  7 Levenson, Lauren             Point Loma               4.39m   14-05.00 
 -- Daly, Marissa                Cal St. San                 ND            
 -- Petros, Emily                Cal St. San                 ND            
 
Women Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Kalk, Rachel                 Bethel (Minn            11.13m   36-06.25 
  2 Fails, Yachi                 Cal St. San             10.42m   34-02.25 
  3 Fekete, Michelle             Cal St. San             10.07m   33-00.50 
  4 Petros, Emily                Cal St. San             10.02m   32-10.50 
  5 Avila, Alexia                Point Loma               9.74m   31-11.50 
  6 Soremekun, Chloe             Point Loma               9.64m   31-07.50 
  7 Hardeman, Tashia             Point Loma               9.37m   30-09.00 
 
Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Faaleaoga, Agnes             Point Loma              10.18m   33-04.75 
  2 Peterson, Kendra             Point Loma               9.47m   31-01.00 
  3 Holmen, Savanna              Cal St. San              9.35m   30-08.25 
 
Women Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Faaleaoga, Agnes             Point Loma              39.89m     130-10 
  2 Solberg, Alyssa              Bethel (Minn            35.36m     116-00 
  3 Peterson, Kendra             Point Loma              29.01m      95-02 
 
Women Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Solberg, Alyssa              Bethel (Minn            38.38m     125-11 
  2 Faaleaoga, Agnes             Point Loma              33.98m     111-06 
  3 Peterson, Kendra             Point Loma              21.40m      70-02 
 
Women Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Hardeman, Tashia             Point Loma              30.29m      99-04 
 -- Loogman, Emily               Point Loma                  ND            
 -- Holmen, Savanna              Cal St. San                 ND            
 -- Petros, Emily                Cal St. San                 ND            
 
Men 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tiggs, Jonathan              Point Loma               10.71   1 
  2 Slade, Rolland J.            Itg Elite                11.07   1 
  3 Heath, Brendyn               Cal St. San              11.14   1 
  4 Sayler, Nate                 Bethel (Minn             11.16   1 
  5 Pham, Nguyen                 Cal St. San              11.21   1 
  6 Goldstone, Rico              Navy                     11.27   1 
  7 Drake, Seth                  Unattached               11.29   1 
  8 Moore, Ian                   Bethel (Minn             11.49   2 
  9 Anderson, Jordan             Bethel (Minn             11.49   2 
 10 Barringer, Zach              Bethel (Minn             11.51   2 
 11 Riddle, Malik                Unattached               11.52   3 
 12 Lucas, Phil                  lucas                    11.56   2 
 13 Bobaric, Alen                Bethel (Minn             11.64   2 
 14 Kimmes, Dustin               Bethel (Minn             11.89   3 
 15 Su, Joshua                   Point Loma               11.97   2 
 16 Lindsay, Chase               Bethel (Minn             12.02   3 
 17 Benjamin, Alex               Bethel (Minn             12.12   3 
 18 Lortie, Marshal              Bethel (Minn             12.13   2 
 19 Dolan, Andrew                Bethel (Minn             12.39   3 
 20 Millerbis, Alvin             Unattached               13.80   3 
 -- Ruth, Brent                  Cal St. San                 NT   3 
 -- Brewer, Jamal                Cal St. San                 NT   2 
 -- Strickland, Maurice          Cal St. San                 NT   1 
 
Men 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tiggs, Jonathan              Point Loma               21.57   1 
  2 Batiste, Austin              Navy                     21.95   1 
  3 Bogaard, Brett               Navy                     22.09   1 
  4 Kempel, Kolton               Navy                     22.43   1 
  5 Heath, Brendyn               Cal St. San              22.47   2 
  6 LeMay, Rob                   Bethel (Minn             22.52   1 
  7 Goldstone, Rico              Navy                     22.60   1 
  8 Sayler, Nate                 Bethel (Minn             22.72   2 
  9 Drake, Seth                  Unattached               22.95   2 
 10 Davis, Matt                  Bethel (Minn             23.01   3 
 11 Ott Wright, Kevin            Unattached               23.03   1 
 12 Rice, Mark                   Bethel (Minn             23.09   2 
 13 Barringer, Zach              Bethel (Minn             23.17   3 
 14 Anderson, Jordan             Bethel (Minn             23.20   2 
 15 Riddle, Malik                Unattached               23.87   4 
 16 Kimmes, Dustin               Bethel (Minn             24.04   4 
 17 Su, Joshua                   Point Loma               24.10   3 
 18 Benjamin, Alex               Bethel (Minn             24.49   4 
 19 Lortie, Marshal              Bethel (Minn             24.50   3 
 20 Lindsay, Chase               Bethel (Minn             24.58   3 
 21 Chinn, James                 Unattached               25.04   3 
 22 Chapple, Elijah              Bethel (Minn             25.28   4 
 23 Dolan, Andrew                Bethel (Minn             25.48   4 
 -- Bobaric, Alen                Bethel (Minn                NT   3 
 -- Woodland, Gavin              Bethel (Minn                NT   2 
 -- Vaughn, Ronald               Navy                        NT   2 
 
Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bogaard, Brett               Navy                     49.09   1 
  2 LeMay, Rob                   Bethel (Minn             49.79   1 
  3 Kempel, Kolton               Navy                     50.01   1 
  4 Collazo, Hector              Cal St. San              50.11   2 
  5 Rice, Mark                   Bethel (Minn             50.73   1 
  6 Vaughn, Ronald               Navy                     51.21   2 
  7 Davis, Matt                  Bethel (Minn             51.62   2 
  8 Hitt, Brooks                 Bethel (Minn             54.10   3 
  9 Chapple, Elijah              Bethel (Minn             54.96   3 
 10 Hughes, Max                  Unattached               58.42   3 
 -- Williams, Randall            Point Loma                  NT   2 
 -- Bruno, Matt                  Cal St. San                 NT   3 
 -- Woodland, Gavin              Bethel (Minn                NT   2 
 -- Batiste, Austin              Navy                        NT   1 
 -- Pham, Chung                  Cal St. San                 NT   1 
 
Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kingsland, Joshua            Navy                   1:54.62  
  2 Desaegher, Jacob             Point Loma             1:57.98  
  3 Haney, Caleb                 Navy                   1:59.70  
  4 Tahiru, Yusef                Cal St. San            2:00.61  
  5 Petros, Temesgen             Unattached             2:02.88  
  6 Shimmin, Mark                Cal St. San            2:07.10  
  7 Hintz, Alex                  Bethel (Minn           2:07.63  
  8 Hinseth, Spencer             Bethel (Minn           2:13.89  
  9 Hughes, Max                  Unattached             2:24.89  
 -- Jones, Brant                 Point Loma                  NT  
 -- Maldanado, Pedro             Cal St. San                 NT  
 -- Shaw, Joshua                 Navy                        NT  
 
Men 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Haskins, Zach                Bethel (Minn           3:57.98  
  2 Berens, Matt                 Bethel (Minn           3:58.09  
  3 MacNeil, William             Point Loma             4:01.23  
  4 Petros, Temesgen             Unattached             4:10.17  
  5 Norden, Tyler                Point Loma             4:39.85  
  6 Bostrom, Mark                Bethel (Minn           4:40.74  
  7 Hughes, Max                  Unattached             5:02.13  
 -- Salinas, Salvador            Unattached                  NT  
 -- Wilson, Tyler                Point Loma                  NT  
 
Men 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Berens, Matt                 Bethel (Minn           8:51.29  
  2 Petros, Temesgen             Unattached             8:55.25  
  3 Salinas, Salvador            Unattached             9:20.78  
  4 Roth, Jacob                  Point Loma             9:26.99  
  5 Poorboy, Dylan               Point Loma             9:37.83  
  6 Oliver-Mallory, Tristan      Point Loma             9:46.22  
  7 Hughes, Max                  Unattached            11:42.25  
 -- Ivory, Justin                Bethel (Minn                NT  
 
Men 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Strickland, Maurice          Cal St. San              14.54  
  2 Simmonds, Mitch              Navy                     14.59  
  3 Losee, Isaac                 Navy                     15.09  
  4 Ruth, Brent                  Cal St. San              15.54  
  5 Bruno, Matt                  Cal St. San              21.05  
 
Men 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lewis, Sean                  Point Loma               52.30  
  2 Ott Wright, Kevin            Unattached               52.61  
  3 Morrow, Edward               Point Loma               54.64  
  4 Bandong, Jason               Cal St. San              55.70  
  5 Moore, Damon                 Cal St. San              55.87  
  6 Losee, Isaac                 Navy                     56.45  
  7 Simmonds, Mitch              Navy                     56.58  
 -- Hunt, Vince                  Western Stat                NT  
 
Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Salinas, Salvador            Unattached             9:58.28  
  2 Ivory, Justin                Bethel (Minn          10:24.24  
  3 Wilson, Tyler                Point Loma            10:26.16  
  4 Rustad, Luke                 Bethel (Minn          10:30.99  
  5 Schultz, Brent               Bethel (Minn          10:37.52  
 
Men 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Point Loma  'A'                                       41.94  
     1) Su, Joshua                      2) Lewis, Sean                    
     3) Morrow, Edward                  4) Klassen, Marek                 
  2 Navy  'A'                                             42.17  
     1) Goldstone, Rico                 2) Batiste, Austin                
     3) Bogaard, Brett                  4) Simmonds, Mitch                
  3 Cal St. San Marcos  'A'                               42.89  
     1) Moore, Damon                    2) Pham, Nguyen                   
     3) Heath, Brendyn                  4) Baker, Brandon                 
  4 Bethel (Minn.)  'A'                                   42.90  
     1) Bobaric, Alen                   2) Anderson, Jordan               
     3) Sayler, Nate                    4) Moore, Ian                     
 
Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Point Loma  'A'                                     3:18.46  
     1) Desaegher, Jacob                2) Klassen, Marek                 
     3) Morrow, Edward                  4) Lewis, Sean                    
  2 Navy  'A'                                           3:19.80  
     1) Vaughn, Ronald                  2) Shaw, Joshua                   
     3) Vetere, Mark                    4) Kingsland, Joshua              
 -- Navy  'B'                                                NT  
     1) Haney, Caleb                    2) Vetere, Adam                   
     3) Maness, Jiles                   4) Kochert, Ryan                  
 -- Cal St. San Marcos  'A'                                  NT  
     1) Bandong, Jason                  2) Collazo, Hector                
     3) Moore, Damon                    4) Pham, Chung                    
 -- Bethel (Minn.)  'A'                                      NT  
     1) Hitt, Brooks                    2) Haskins, Zach                  
     3) Hinseth, Spencer                4) Hintz, Alex                    
 -- Cal St. San Marcos  'B'                                  NT  
     1) Bruno, Matt                     2) Ruth, Brent                    
     3) Baker, Brandon                  4) Strickland, Maurice            
 
Men High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Goudy, Brett                 Cal St. San              1.93m    6-04.00 
  2 Klassen, Marek               Point Loma              J1.93m    6-04.00 
  3 Granderson, Jeremy           Navy                    J1.93m    6-04.00 
 -- Frazier, Darrian             Cal St. San                 NH            
 -- Bethea, Justin               Adams State                 NH            
 
Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Vetere, Mark                 Navy                     4.88m   16-00.00 
  2 Kochert, Ryan                Navy                     4.73m   15-06.25 
  3 Vetere, Adam                 Navy                    J4.73m   15-06.25 
  4 Hendricks, Josh              Bethel (Minn             4.43m   14-06.25 
  5 Patrick, Mitch               Bethel (Minn             3.97m   13-00.25 
  6 Morrison, Alexander          Point Loma               3.82m   12-06.25 
 -- Maness, Jiles                Navy                        NH            
 -- Bruno, Matt                  Cal St. San                 NH            
 -- Ruth, Brent                  Cal St. San                 NH            
 -- Allison, David               Bethel (Minn                NH            
 -- Drablos, Joshua              Navy                        NH            
 -- Strickland, Maurice          Cal St. San                 NH            
 
Men Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Watson, Leonidas             Unattached               7.29m   23-11.00 
  2 Anastasia, Michael           Cal St. San              6.91m   22-08.00 
  3 Tiggs, Jonathan              Point Loma               6.53m   21-05.25 
  4 Granderson, Jeremy           Navy                     6.48m   21-03.25 
  5 Moore, Ian                   Bethel (Minn             5.92m   19-05.25 
  6 Ruth, Brent                  Cal St. San              5.79m   19-00.00 
  7 Brewer, Jamal                Cal St. San              5.65m   18-06.50 
 -- Goldstone, Rico              Navy                        ND            
 -- Bruno, Matt                  Cal St. San                 ND            
 -- Brown, Alan                  Cal St. San                 ND            
 -- Goudy, Brett                 Cal St. San                 ND            
 -- Frazier, Darrian             Cal St. San                 ND            
 
Men Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Watson, Leonidas             Unattached              13.97m   45-10.00 
  2 Anastasia, Michael           Cal St. San             12.39m   40-07.75 
 -- Frazier, Darrian             Cal St. San                 ND            
 -- Brewer, Jamal                Cal St. San                 ND            
 -- Brown, Alan                  Cal St. San                 ND            
 
Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Duncavage, Zachary           Navy                    15.14m   49-08.25 
  2 Buffone, Thomas              Navy                    14.81m   48-07.25 
  3 Swanson, Thomas              Navy                    12.02m   39-05.25 
  4 Moore, Stephen               Point Loma              10.13m   33-03.00 
  5 Flanagan, Zach               Point Loma               8.77m   28-09.25 
 -- Petett, Derrick              Navy                        ND            
 
Men Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Fortney, Kyle                Navy                    48.20m     158-02 
  2 Swanson, Thomas              Navy                    42.04m     137-11 
  3 Buffone, Thomas              Navy                    40.60m     133-02 
  4 Bruno, Matt                  Cal St. San             35.22m     115-07 
  5 Flanagan, Zach               Point Loma              19.25m      63-02 
 -- Duncavage, Zachary           Navy                        ND            
 
Men Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Swindler, Brandon            Navy                    52.90m     173-07 
  2 Fortney, Kyle                Navy                    52.52m     172-04 
  3 Buffone, Thomas              Navy                    50.79m     166-08 
  4 Duncavage, Zachary           Navy                    49.56m     162-07 
  5 Petett, Derrick              Navy                    44.96m     147-06 
  6 Swanson, Thomas              Navy                    39.85m     130-09 
  7 Moore, Stephen               Point Loma              31.63m     103-09 
 -- Capote, David                Navy                        ND            
 -- Hibert, Daniel               Navy                        ND            
 
Men Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Capote, David                Navy                    59.41m     194-11 
  2 Kirchberg, Dylan             Cal St. San             52.33m     171-08 
  3 Flanagan, Zach               Point Loma              32.71m     107-04 
  4 Wilson, Tyler                Point Loma              31.18m     102-03 
 -- Bruno, Matt                  Cal St. San                 ND            
 -- Zack, Aaron                  Navy                        ND